POWRÓT

Z przyjemnością zawiadamiany, że 29 maja 2016 roku urodziły się u nas szczenięta sznaucera olbrzyma - 5 suczek, 4 pieski

Ojciec szczeniąt RODOWÓD:

HANNIBAL BARKAS Radinie

INTERCHAMPION
CHAMPION CZECH
ZWYCIĘZCA KLUBU CZECH
CHAMPION NIEMIEC (VDH)
CHAMPION KLUBU Pinscher-Schnauzer Club 1895 e.V.,
ZWYCIĘZCA KLUBU ISPU
ZWYCIĘZCA NIEMIEC 2013
MŁODZIEŻOWY CHAMPION CZECH
Multi BOB JUNIOR
Multi BOB
IPO-3
HDA,
PRA N/N (A, wolny)
DCM negative

Matka szczeniąt RODOWÓD:

HONDA Black Buddha

INTERCHAMPION
CHAMPION POLSKI
CHAMPION LITWY
CHAMPION BUŁGARII
CHAMPION CYPRU
MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI
WIELOKROTNIE  ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY
WIELOKROTNIE  NAJLEPSZY JUNIOR
4xZWYCIĘZCA RASY
5xCACIB, 6xres.CACIB (2x na prawach CACIB)
BH
HDA
.
.
.

Wszystkie szczenięta rozjechały się już po domach, od nowych właścicieli.
Po 6 miesiącach jedną z suczek (Koritę) odkupiliśmy, gdyż nie do końca odpowiadała właścicielom. U nas rozwinęła skrzydła, błyskawicznie zrobiła Młodzieżowy Championat Polski i Championat Polski, została też już mamą prześlicznych szczeniąt już zaczynających odnosić sukcesy na ringach. Jest najbardziej zdyscyplinowaną naszą sunią, świetną do szkolenia.
Nie możemy wyjść ze zdumienia, jak można było nie docenić tej bardzo wartościowej suczki tylko dlatgo, że ma szorstki włos (wzorcowy u sznaucerów!) i wielką potrzebę pracy (też pożądaną w tej pracującej rasie). Szkoda tylko, że musiała przebywać aż 6 miesięcy z ludźmi, którzy jej nie akceptowali choć mieszkała w domu w dobrych warunkach, blisko ludzi. Do dziś bardzo łaknie akceptcji, domaga się uwagi, ma w sobie wiele niepokoju, niestety dzieciństwo to ważny okres rzutujący na całe życie.

 

10 lipca. Dziś szczenięta kończą 6 tygodni!!!
Poniżej wynik pierwszej sesji zdjęciowej na stoliku, niektóre (te najśmielsze) tak się wierciły, że trudno było je sfotografować w pełnej krasie,

Każde ma po dwa zdjęcia, w kolejności: Pomarańczowa, Żółta, Zielona, Fioletowa, Czerwona, Błękitny, Brązowy, Czarny, Granatowy.
29 czerwca! Szczenięta skończyły już miesiąc!!!
Rozwijają się w szalonym tempie, mają już sporo ząbków, podgryzają się wzajemnie i coraz więcej czasu spędzają na zabawie.
Na kolejnych fotkach: piesek Błękitny, piesek Brązowy, piesek Granatowy, piesek Czarny z suczką Zieloną, suczka Czerwona, suczka Fioletowa, suczka Pomarańczowa, suczka Żółta, suczka Zielona z pieskiem Błękitnym.
Ostatnie 6 zdjęć to maluszki podczas zabaw.

 


 

19 czerwca. Szczenięta mają 20 dni. Chłopcy ważą już po około 2 kg, dziewczyny nieco mniej. Zaczęły już jeść z ręki mięso i namoczoną karmę. Podejmują pierwsze próby komunikacji ze sobą - przepychanki, podgryzania (na razie dziąsełkami...).
Zaczynają poznawać świat zewnętrzny - już są po pierwszych wizytach w ogrodzie.


Powyżej chłopcy Czarny, Brązowy, Błękitny i Granatowy


Powyżej dziewczyny: Fioletowa, Żółta, Pomarańczowa, Czerwona, Zielona8 czerwca: maluszki mają już 10 dni. Ponad połowa przekroczyła już wagę 1 kilograma! Oto fotki:

razem z mamą, czyli przy barze mlecznym