W najbliższych dniach uzupełnię rok 2020, bo obfitował w ciekawe wydarzenia i mimo/(dzięki?) pandemii psiaki mają się wyjątkowo dobrze. Nowy, 2021 też zaczął się ciekawie.... Przepraszam za zalegości......  
   
Grudzień 2019 - Krajowa Wystawa Psów w Świebodzicach piękny debiut naszj Zarinki i udany występ Rózi

ZARISA Hajan Polonia - klasa młodszych szczeniąt-ocena wybitnie obiecująca, lok. I/2, a następnie po porównaniu z pieskiem w tej kategorii wiekowej tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie!!!! Brawo Zari! Dziękuję Hajankom za jej przygotowanie wystawienie i oczywiście za piękną sunię!!! Tatuś Jimek jest dumny z córeczki!!!!! Niestety nie mogliśmy zostać na finały.

RAMONA ROSE Black Buddha, czyli nasz Rózia, córeczka Janis zakończyła oceną doskonałą i Zwycięstwem Młodzieży Młodzieżowy Championat Polski.

       
Listopad 2019 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach

MORNING DREAM Diamentowy Olbrzym -ocena doskonała, res.CACIB.
Dziękuję Martynko za cudownego Dreama, za grooming i wsparcie w wystawianiu.
Dream zaliczył też przy okazji wspaniale
testy psychiczne organizowane podczas wystawy. Jego miotowa siostra również!!!!
Spotkaliśmy się też z bratem Dreama i wspólnie wystartowaliśmy po raz pierwszy jako grupa hodowlana. Dzięki za miłe towarzystwo! Miło było się też spotkać z rodzinką naszego Monsuna (w domu Harry), synka Hondy z jej ostatniego miotu, a także z właścicielami Luny (Tara Luna to 5-miesięczna córka naszej Kority)

RAMONA ROSE Black Buddha, córka naszej Janis wystawiana w klasie młodzieży- ocena
doskonała, Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Młodzieżowy Zwycięzca Polski Kielce 2019

TARA LUNA Black Buddha , córka naszej Kori zadebiutowała (jej właściciele również) w klasie młodszych szczeniąt zdobywając ocenę wybitnie obiecującą, tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie a na finałach BIS Młodszych Szczeniąt IV. Brawo, jesteśmy dumni z waszego występu, a Korita sprawdziła się nie tylko jko dobra i troskliwa mama, ale też jako interesująca suka hodowlana. Czekamy na debiut innych jej dzieci, równie udanych (czasem wydaje nam się, że to klony).

       
Październik 2019 - Krajowa Wystawa Psów w Jeleniej Górze

Dreamek oceniany przez sędziego z Holandii zdobył ocenę doskonałą i drugi swój wniosek CWC na dorosłego championa, jak rownież Zwycięstwo Rasy.

       
Wrzesień 2019 - Międzynarodowa Wystawa Psów we Wrocławiu, kwalifikacja na Cruft's, Zwycięstwo Polski!

Nasz Dream na tej wystawie odniósł ogromny sukces! Ocena doskonała, CWC, CACIB, tytuł Zwycięzca Polski 2019, kwalifikacja na Cruft's. Zaczął INTERCHAMPIONAT.

Od kiku miesięcy jest już Młodzieżowym Championem Polski, a do uzyskania tytułu dorosłego championa potrzeba poczekać regulaminowo do końca marca 2020.
Zdjęć z wystawy nie mamy, ale na kilka dni przed wystawą fotkę roboczą (żeby się ustawiał ładnie na wystawie, bo nie zawsze nam to wychodzi...)

       
Lipiec-sierpień 2019 - Dzieci Kori rosną, rośnie też Zarinka, rosną nasze szczenięta w nowych domach....

       
Czerwiec 2019 - KORI - szalona mama!

Dlugo zastanawialiśmy się, kogo wybrać na Partnera Kori. Ponieważ mam wielki sentyment do linii, z której pochodzi India i do jej ojca, zdecydowaliśmy się na syna Undergrounda (który jest ojcem Indii).
Kori urodziła nam wielki pakiet dzieciaków, calą dziesiątkę.
Ale przed porodem napędziłą nam strachu, wykopła głęboką jamę i tam chciała powić maleństwa. Chowała się tam, trudno było ją wywabić. Na szczęscie dała się przekonać by rodzić w domu, na łóżku, na którym rodzą wszystkie nasze sunie - to tylko kwestia porządnego zabezpieczenia, a kręgoslup nie męczy się, jak przy porodzie na poziomie podłogi. Na zdjęciach jej jama pod sosną himalajską.

       
Maj 2019 - warsztaty handlingowe z Dianą Sychovą

Ech, marzę, żeby ładnie wystawiać naszego Dreama, bo nie za bardzo mi to wychodzi, to duży pies, który ma własne zdanie na róne tematy. Skorzystałam z okazji, ze w pobliżu nszego miejsca zamieszkania odbyły się wasztaty hndlingowe ze znaną, doświadczoną handlerką, Dianą Sychovą. Atmosfera była świetna, nauczyliśmy się wiele, a czy uda się to zastosować, zobaczymy....


     
Maj 2019 - Wystawa Sznaucerów i Pinczerów ISPU w Łodzi
Rózia (RAMONA ROSE) zadebiutowała na tej wystawie w klasie szczeniąt. Debiut był udany! Rózia otrzymała ocenę wybitnie obiecującą, wygrała porównnie z pieskiem z klasy szczeniąt, uzyskując tytuł
Najlepsze Szczenię w Rasie, a w finałach stanęła na podium!!!! Jesteśmy przeszczęśliwi!!!!


     
Z końcem maja zamieszkała u nas córeczka Jimka i suczki z hodowli Hajan Polonia, śliczna Zarisa
Zarisa, w skrócie Zari jest cudowną sunią, odważną, przebojową, a zarazem czułą i kochającą! Wszyscy od razu w niej się zakochaliśmy.

Ten mikrusik leżący po lewej stronie olbrzymki Rózi to Zari....

       
Kwiecień 2019 - wiosenne spacery po mokrych łąkach


     
Marzec 2019 - Krajowa Wystawa Psów w Zakrzowie

Nasz Dream pięknie się rozwija, więc będziemy się nim chwalić. Na wystawie Dreamek wygrał zarówno w klasie młodzieży otrzymując Zwycięstwo Młodzieży, jak i następnie Zwycięstwo Rasy, a w finałach został wybrany do ścisłego finału jako jeden z czterech juniorów z grupy drugiej.

       
Luty 2019 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Katowicach

Nasz 8-miesięczny Dreamek został na wystawie zmierzony, ma 69 cm. Jeszcze nieco urośnie ale też i nabierze masy. Bardzo się podobal, otrzymał ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie. W finałach został wybrany do szóstki najpiękniejszych szczeniąt wystawy, a wystąpiło ich ponad 20.

       
Luty 2019 - zimowe zabawy z psami

Mamy chwilowo piękną zimę, a psy kochają śnieg. Spacerujemy więc dużo po okolicy. Korzystamy z tego, że dni robią się coraz dłuższe.
Kori uczestniczyła w treningu z Tadzikiem Gajdą, czeskim pozorantem, była to jej pierwsza taka próba, bawiła się świetnie. Następnym razem już spróbujemy ze zwykłym rękawem, na razie pierwsze zabawy w chwytanie były z domowym szarpaczkiem, dla sprawdzeni, czy chce się w to bawić.

       
Styczeń 2019 - LALA po raz trzeci (ostatni) zostaje mamą

Zdecydowaliśmy, że nasze suczki nie będą rodzić w nieskończoność, choć regulaminy pozwalają na to, żeby nawet i 6-7 razy w swoim życiu suczka miała miot. Uważamy, że macierzyństwo jest piękne, daje wiele radości suczce, ale bez przesady z ilością. Trzy porody to całkiem wystarczająca liczba, żeby zaznala macierzyństwa, a też była w super formie przez całe życie.
Szczegóły dotyczące miotu S - w zakładce "szczenięta".

       
Styczeń 2019 - Rubin odjeżdża do UK, Rumba wraca do nas, zimowe spacery

Rubinek i Rózia bardzo się zaprzyjaźnili z Dreamem, potrafią się pięknie bawić, Dream jest bardzo opiekuńczy. Towarzyszył mi w podróży do Gniezna, gdzie przekazywałam Rubinka, któray udał się w podróż do UK, do sojego nowego domu. Z Gniezna zabraliśmy Rumbę, która nie może zostać w swojej rodzinie z powodu poważnej alergii niemowlaka. Będziemy szukali jej innego domu.

       
Listopad - grudzień 2018- dzieci Janisi rosną, odjeżdżają do nowych domów

Dzieci Janisi i Faiza pieknie się rozwijają, India pomagała nam w pierwszych tygodniach, wyliywała je, co nam znacznie ułatwiało opiekę nad nimi , przez krótki czas je karmiła, bo miała mleko, jednak zrobił jej się stan zapalny, okazało się, ze ma guzek i należy go wyciąć. Nawet po zabiegu, w kaftanie nadal traktowała je jak swoje dzieci, dzięki czemu nie odczuly, ze są sierotmi. My przejęliśmy już wtedy karmienie, piły kozie świeże mleko, uwielbialy je nawet jak już dostawały mięsne posilki i posiłki z karmy. Urosły na wyjątkowo piękne psy.
Rózia (RAMONA ROSE), córeczka Janisi zostaje z nami, najbardziej przypomina swoją mamę, chcemy, by pamięć o Janisi i choć jej drobna iskierka przetrwała w jej córce.

       
Październik 2018 - Europejska Wystawa Psów, Nadarzyn

Na wystawę zgosiiśmy Dreama nie wiedząc, jak spotka nas tragedia z Janisią. Nie było też czasu przygotowywać go do występu, racej nie przewidywaliśmy, że pojedziemy. Jednak potraktowaliśmy to jako odskocznię od problemów, powierzyliśmy pieczę nad maluszkami naszej córce i wzięliśmy udział w wystawie. Spotkaliśmy sie z hodowczynią Dreama. Dream podobał się, rozwija się doskonale. Jest "Nadzieją Europy".

 
Wrzesień 2018 - na świat przychodzi miot R, dzieci Janis naszej ukochanej Janisi, a ona odchodzi na zawsze

Dzieci Janisi i Faiza są śliczne, Janisia opiekuje się nimi wspaniale przez pierwsze dni ich życia, karmi, pięknie przybierają na wadze. Niestety nieoczekiwanie przeżywamy straszną tragedię. Janis umiera na naszych rękach, po kilkudniowej walce, transfuzji krwi, wszelkich wysiłkach, by ją ratować (na 99% otrucie, sekcji nie byliśmy w stanie zrobić, caly swój czas poświęciliśmy osieroconym dzieciom).
Biegaj Janisiu szczęśliwa po Niebieskich Łąkach. Wiedzialaś, że odchodzisz, zostawiasz maleństwa, które cię potrzebują. Ale też czułaś, że są bezpieczne, bo Twoja siostra jeszcze na Twoich oczach zajęła sie wylizywaiem ich, masowaniem brzuszków, a my je karmiiśmy, więc nie plakały, bo brzuszki miały pełne.
Załamani, zdruzgotani musieliśmy się zmobilizować, by ratować dzieci. Pomogła nam w tym India, która po jednym dniu opieki nad maluszkami dostała mleko w sutkach i zaczęła je karmić.

       
Wrzesień 2018 - gorące lato - wyprawy nad wodę

Do najbliższej wody mamy 40 kilometów, ale czego nie robi się dla psów..... Przy okazji spotkaliśmy nad wodą bliskie nam olbrzymy z zaprzyjaźnionej hodowli, m.in JOLENE, córkę naszej Hondzi. Sznaucery kochają wodę, szkoda, że jednorazowo nie mogę zabrać ich więcej..... Skorzystali tym razem Kori z Hondzią oraz Dream z Kulką. Innym razem pojadą kolejni miośnicy kąpieli.

       
Sierpień 2018 - PRZYBYWA DO NAS NOWY OLBRZYMEK!!!!!!!!!

Długo, długo trwały dyskusje, czy powiększać i tak liczne stado. Decyzja była trudna. Na szczęście od kiku lat mogę poświęcić psom cały swój czas jako emerytka, więc nie mogłam się oprzeć urodzie chłopaka
W ten sposób przybył do nas MORNING DREAM Diamentowy Olbrzym (Stablemaster's KISS ME GOOD BYE x STALEMASTER's CLASSICO).


       
Lipiec 2018 - Krajowa wystawa Psów w Będzinie

Pojechałam tam tyko po to, by wspierać debiutujące na ringu nasze psie dzieci, a właściwie to ich (również debiutujących) wlaścicieli.
MAGNAT Black Buddha, syn naszej Hondzi wystąpił w klasie pośredniej, otrzymał piękny opis, ocenę doskonałą, CWC, tytuł NDPwR, ale niestety w porównaniu o rasę uległ suczce z hodowli Brodaty Wagabunda prowadzonej przez doświadczoną sędzię kynologiczną. Szkoda, że tak się stało, że natrafił na taką konkurencję. Ale jesteśmy zadowoleni bardzo z debiutu!!! Pokazał się ślicznie.
PANDORA Black Buddha (w domu Kleo), córka naszej Indii w klasie szczeniąt otrzymała ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie z pięknym opisem. Sędziowała p. Jolanta Jabłońska.

       
Czerwiec 2018 - czego się nie robi dla psów.....

Ech, w końcu zrealizowaliśmy od dawna panowany pomysł - wygrodzenie części ogrodu tak, by można było niekiedy rozdzielić stado (cieczki, szczenięta), ale nie pozbawiać ich mozliwośi biegania po ogrodzie.
Dodatkowo wybicie drzwi tarasowych w miejsce okna, by ze swojego pokoju psy mogły bezpośrednio wyjść na tę wygrodzoną część ogrodu. A jak już wyjście na ogród, to też przydałby się tarasik. Wszystkie te prace przy ponad 30-stopniowym upale, tarasik zaprojektoway i wykonany własnoręcznie od A do Z przez kobietę 60+. Czego się nie robi dla czworonożnych przyjacióŁ.....

       
Maj 2018 - Zwyciestwo Klubu naszego dziecka JOY Black Buddha!

PGdy wróćiliśmy z naszych chorwackich wakacji, otrzymaliśmy miłą wiadomość, że JOY Black Buddha - siostra miotowa naszej Janisi na Klubowej wystawie Szcauceów w Legionowie wygrała stawkę suk i ootrzymała tytuł Klubowego Zwycięzcy Polski suk, oczywiście też duże CWC, dzięki czemu Joy zakończyła Championat Polski! ogromne gratulacje!!!!

       
Maj 2018 - wyprawa do Splitu. Po drodze Zadar - wystawy rangi CACIB oraz wypad do Medjugorje też m.in. na odbywające się tam 2 wystawy.

Ponieważ nasza córka mieskza od jakiegoś czasu w Splicie mieliśmy stamtąd zaproszenie, więc skorzystaliśmy z niego. Po drodze zahaczyliśmy o Zadar, gdzie pokazaliśmy towarzyszące nam psy.
Bilans:
Nasz ukochana olbrzmka, córka Hondzi
JANIS Black Buddha - 3 x CACIB, 2 x BOB, 1 x BOS, 1 x BOG-3. Ukończyła INTERCHAMPIONAT. Konkurencja nie była mała, sporo sznaucerów z Włoch, więc bardo cieszy sukces Janisi, która dostała sporo pochwał od zagranicznych sędziów.
Miniaturowy
Victorious Star YOUNG'N'DARE - 2 x CACIB, 2 x BOB. Nasz Jimek też zakończył INTERCHAMPIONAT.


     
Kwiecień 2018 - Krajowa Wystawa Psów w Zakrzowie - zakończenie Ch.Pl. przez Kori

Karel Horak z Czech przyznał naszej Kori (KORITA Black Buddha) ocenę doskonałą oraz tytuł CWC, dzięki czemu spełniła warunki na dorosłego Championa Polski!
Bardzo się cieszymy, bo Kori jest suką o szorstkiej szacie, co było powodem ze po 6 miesiącach spędzonych w rodzinie, która oczekiwała suczki w amerykańskim typie Korita wróciła do nas. Udowodniła, że jest jak najbardziej wzorcowym i ładnym sznaucerem, co nas bardzo satysfakcjonuje.
Na tej samej wystawie
JOY Black Buddha - suczka z naszej hodowli, z miotu J pokazała się przepięknie wygrywając całą stawkę olbrzymów, otrzymując ocenę doskonałą, CWC, tytuł NDSwR oraz BOB!!!!
JOY Black Buddha wzięła też udział w drugiej wystawie, dzień po tej powyższej, też w Zakrzowie wygrywając znów stawkę olbrzymów, otrzymując kolejną ocenę doskonałą, CWC, tytuł NDSwR oraz BOB!!!! Gratulujemy właścicielowi - p. Tomkowi. Rozpoczęła tym samym dorosły Championat Polski.


       
Kwiecień 2018 - odwiedziny Norrisa, synka naszej Janis

Dziś odwiedził nas Norris ze swoimi właścicielami. Wyrósł na dorodnego samca, choć ma dopiero 10 miesięcy. Był najmniejszym ze szczeniąt miotu N, a wcale teraz nie ustępuje wzrostem swoim braciom. Nasze stado przyjęło go przyjaźnie, a on też poznał nas i seredecznie się przywitał. Już na leśnej drodze wydawało się, ze wie, dokąd jedzie i poznaje rodzinne strony....

       
Marzec 2018 - spacery z psami i piękną córką Indii, która czeka na wyjazd do UK


Wszystkie dzieci Indii pięknie się rozwijają. Indusia przekazała im swój najlepszy potencjał, ojciec FAIZ również. PRINCESS LUNA jeszcze jest u nas i każdego dnia podziwiamy tę piękną sunię. Za kilka dni, po ooązkowej kwarantannie odjedzie do nowego domu pod Londynem.

     
       
4 grudnia 2017 - India została mamą, to jej wielki dzień!!!
India, która w grudniu skończy 4 lata jest bardzo wartościową, pięknej budowy sunią z bardzo interesującym rodowodem. 3 lata spędziła w nieodpowiednich warunkach, wiosną tego roku wróciła do nas i mocno pracowaliśmy nad tym, by odzyskała formę psychiczną. Po pół roku jest na tyle lepiej, że zdobyła uprawnienia hodowlane, przeszła pomyślnie testy psychiczne, więc zdecydowaliśmy, że ciąża będzie dla niej w pewnym sensie terapią, będzie mogła zbudować ciepłe uczucia do szczeniąt, a nasza relacja zacieśni się, gdy współnie będziemy dbać o jej dzieci.
4 grudnia nastąpił ten oczekiwany dzień, nie było łatwo, instynkt macierzyński w połączeniu z traumatycznymi przeżyciami, jakie ją wcześniej dotknęły to była mieszanka wybuchowa. Jednak na szczęście wszystko skończylo się dobrze i po pierwszym szoku poporodowym Indusia zajęła się troskliwie swoimi pociechami i zaakceptowała moją obecność przy dzieciach.
Szczegóły w zakładce "szczenięta".
   
Styczeń 2018 - spotkania z jeleniami!

Od kiku miesiecy nasze okolice odwiedzają te piękne zwierzęta. Widujemy je bzardzo często z okien, gdy tuż po zachodzie słońca wychodzą na łąkę na popas. Wtedy są tak blisko, że można usłyszeć, jak przeżuwają, a także czuć intensywny ich zapach. Zdarzyło mi się bezszelestnie podejść je na odległość około 10 metrów, bo były w takiej odległości od naszego ogrodzenia, czujne, ale tak zajęte jedzeniem, że nie uciekły
Dziś dużą chmarę tych dostojnych byków zobaczyliśmy z bliska w dzień, gdy wracaliśmy ze spaceru. Zapewne zostały spłoszone, mamy nadzieję, ze nie przez myśliwych.

       
22 listopada 2017 - Nasza Lala urodziła szczenięta!!!
Nasza sznaucerka miniaturowa, została mamą ósemki szczeniąt! Wszystkie są zdrowe i silne, a Lalcia troskliwie się nimi zajmuje od pierwszych chwil. Szczegóły w zakładce "szczenięta"
       
Listopad 2017 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach- Korita kończy Mł. championat Polski

Wystawa w Kielcach to tak naprawę były trzy wystawy rangi CACIB, ale my mogliśmy mając 4-dniowe szczenięta mogliśmy pojechać tylko na jedną (bez noclegu, z marszu). 26.11 sędziowała p. Iwona Giczela. Oceniła naszą Kori na ocenę doskonałą i przyznała tytuł Zwycięzca Młodzieży dzięki czemu Kori ukończyła rozpoczęty przed miesiącem Młodzieżowy Championat Polski , co już za 3 dni nie byłoby możliwe z uwagi na wiek 18 miesięcy.

   
Listopad 2017 - Krajowa Wystawa Psów w Zakrzowie- Korita tym razem w pośredniej klasie

Ponieważ Zwycięstwo Młodzieży z wystawy krajowej już nie było nam potrzebne, bo czekamy na wystawę międzynarodową w Kielcach, zgłosiliśmy Kori w kasie pośredniej do Zakrzowa. Sędziował M.Lewandowski. Korita otrzymała ocenę doskonałą, CWC, tytuł NDSwR i Zwycięstwo Rasy!!!! Teraz wystarczy poczekać, by upłynął regulaminowy czas między pierwszym a ostatnim wnioskiem CWC i będziemy wiosna kończyć dorosly championat z naszą Kori.

       
Pażdziernik 2017 - Krajowa Wystawa Psów w Jeleniej Górze, rozpoczęcie Mł. Championatu Polski przez Kori

Chć debiut naszej Kori we Wrocawiu był w klasie pośredniej i rozpoczęła nim dorosły championat, bo do ukończenia 18 miesięcy zostały jej tylko 2 miesiące, postanowiliśmy rutem na teśmę zgłosić ją na wystawy w ksie młodzieży. 14.10 sędzia Piotr Król przyznał ocenę doskonałą, złoty medal, tytuł Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie. , a 15.10 sędzia Beata Klawińska powtórzyła werdykt z poprzedniego dnia. Tym sposobem, jeśi Kori na jedynej wystawie międzynarodowej, jaka zostałą jej do ukończeni 18 miesięcy też zdobyłaby Zw. Młodzieży, zdążyłaby uzyskać młodzieżowy championat. Bardzo cieszymy się z jej wyników i liczymy na Kielce.....

   
Wrzesień 2017 - Międzynarodowa Wystawa Psów we Wrocławiu

Córka naszej Lali i Jimka (sznaucerów miniaturowych czarnych) LADY D Black Buddha w pięknym stylu zakończyła Młodzieżowy Championat Polski, ocena doskonała i miejsce I na 5 suczek w klasie.

Nasza KORITA Black Buddha, olbrzymka, na swojej pierwszej w życiu wystawie otrzymała w klasie pośredniej piękny opis , ocenę doskonałą, złoty medal i CWC oraz res.CACIB!!!!, Rozpoczęła w ten sposób dorosły Championat Polski.

Wrzesień 2017 - Międzynarodowa Wystawa Psów we Wrocławiu

Córka naszej Lali i Jimka (sznaucerów miniaturowych czarnych) LADY D Black Buddha w pięknym stylu zakończyła Młodzieżowy Championat Polski, ocena doskonała i miejsce I na 5 suczek w klasie.

Nasza KORITA Black Buddha, olbrzymka, na swojej pierwszej w życiu wystawie otrzymała w klasie pośredniej piękny opis , ocenę doskonałą, złoty medal i CWC, rozpoczynając w ten sposób dorosły Championat Polski.

   
 
   
Lipiec 2017 - sukces wystawowy naszego miniaturowego dziecka Bazyla
Na Międzynarodowej Wystawie Psów w Warszawie BAZYL Hollybeat, synek naszego Jimka (Victorious Star YOUNG'N'DARE) zdobyl Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Najlepszego Juniora w Rasie i kwalifikację CRUFT'S 2018!!!! Jako drugie już dziecko Jimka zakończył w wieku niespełna 11 miesięcy Młodzieżowy Championat Polski! Gratulacje dla hodowczyni Beaty Włodarczyk-Kamińskiej.
..
 
Czerwiec 2017 - sukces naszego miniaturowego dziecka Lady D
Na Międzynarodowej Wystawie Psów w Krakowie zadebiutowała córeczka naszej pary miniatu - Lali i Jima, LADY D Black Buddha.
Debiut w klasie młodzieży wypadł pieknie,
ocena doskonała i miejsce II na 7 suczek w klasie. Mamy lekki niedosyt, bo niewiele brakowało do zwycięstwa, ale Lady jeszcze pokaże, jaki ma potencjał. Piękna sunia!!! Dziękujemy właścicielom i hodowczyni Lali za serce, opiekę i przygotowanie suni do wystawy.
..
 
17 czerwca 2017!!! MAMY SZCZENIĘTA!!!
Janisia spisała się dzielnie. To jej pierwsza ciąża. Urodziła bez najmniejszych problemów piękne, zdrowe dzieciaki!!! Były momenty, kiedy trudno było nadążyć z odbieraniem, ważeniem, oznakowywaniem dzieciaków, bo wyskakiwały na świat co 5-10 minut! Szczegóły dotyczące szczeniąt i ich rodziców - zakładka "szczenięta", miot na literę N.
..
 
Maj -czerwiec 2017 - Janis będzie mamą!!!!!

Janis będzie mamą!!!
Mamy potwierdzoną ciążę mnogą!!! Poniżej Janisia na 3 tygodnie przed porodem! Grubaska nasza kochana!!!
   
Maj - czerwiec 2017 - powiększenie stada o olbrzymki Koritę i Indię, szkolenie PT Kority i Jolly
Od paru miesięcy nasze stado jest liczniejsze. Po 3 latach wróciła do nas urodzona u nas sunia, olbrzymka INDIA. Próbujemy włączyć ją do stada. Nie miała zbyt wielu kontaktów z psami, jest zazdrosna, zabiega o względy i nie zawsze jest łatwo, ale staramy się, by zintegrowała się, bo psy u nas mieszkają wszystkie razem, nie są izolowane, zamykane, więc muszą żyć ze sobą w zgodzie bez żadnych kojców i klatek. India nie potrafi się bawić zabawkami, nie bawi się też z psami, jest nastawiona na ciągłe kontrolowanie pozycji w stadzie. Mamy nadzieję, ze nauczy się zabawy, zasmakuje w niej i wyluzuje.
Wróciła do nas też 9-miesięczka KORITA, ją też zatrzymaliśmy - nie mieliśmy sumienia mieszać w głowach obu tych suczek i znów zmieniać im dom.

Obie sunie szkolimy, mamy nadzieję, że odnajdą się u nas, no i że damy radę, bo przybyło obowiązków. Trzeba zapewnić wszystkim rezydentom spacery, szkolenia, zadbać pod każdym względem, a to wymaga i czasu i środków. Ale podjęliśmy takie wyzwanie i mamy nadzieję sprostać.

Kori na szkoleniu pt daje świetnie radę, to sunia mająca w rodowodzie wielu przodków o wybitnych osiągnięciach sportowych, więc współpraca z nią daje nam wiele radości.

Oprócz Indii szkolimy też naszą Kulkę (Jolly Black Buddha), żeby się nieco ogarnęła i mogła pokazywać się publicznie bezstresowo (dla siebie i dla nas)
Oto nasza maleńka Kuleczka, fotka z końca maja)

   
Czerwiec 2017 - sukcesy wystawowe naszych miniaturowych dzieci Bajki i Bazyla
Córeczka naszego Jimka, 2,5 rocznego sznaucera miniaturowego, Bajka Hollybeat na wystawach krajowych w Lesznie zakończyła w rekordowym czasie w wieku 9 miesięcy i 20 dni , Młodzieżowy Championat Polski!!!!!
Wielkie gratulacje, Beatko!!!!
Gratulacje dla mamusi, Heli za takie piękne dzieci!!!

To pierwsza championka po naszym Jimku (Victorious Star YOUNG'N'DARE), liczymy na kolejne sukcesy jego dzieci z tego samego i innych miotów!!! JIMEK spisał się jako tatuś!!!

Na tych samych wystawach, 3-4 czerwca jej brat,
BAZYL Hollybeat (też synek Jimka) zdobył 2 x Zwycięstwo Młodzieży, 2 x tytuł Najlepszego Juniora w Rasie i 2 x Zwycięstwo Rasy!!!

.


 
Maj 2017 - sukcesy wystawowe naszych dzieci Jolene i Bajki
Sunia pochodząca z naszej hodowli, JOLENE Black Buddha na Międzynarodowej Wystawie Psów w Rzeszowie zakończyła Championat Polski!!! Ogromne GRATULACJE dla właścicielki!!!!
To kolejna, trzecia dorosła championka z miotu J naszej Hondzi ! Wszystkie trzy mają też tytuł Młodzieżowego Championa Polski! Wspaniałe dzieciaki (ojciec JULES Asterniger)

Na tej samej wystawie
Bajka Hollybeat, córeczka naszego Jimka, sznaucera miniatorowego, jako pierwsza z jego dzieci rozpoczęła w wieku 9 miesięcy i 6 dni Młodzieżowy Championat Polski we wspaniałym stylu, zdobywając Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Najlepszego Juniora w Rasie oraz BOS!!!
To dla nas wieeeelka radość!!!!!

.

   
Kwiecień 2017- sukcesy wystawowe naszej Janisi
Nasza kochana sunia, córka Hondzi, JANIS Black Buddha równo w swoje drugie urodziny, 1 KWIETNIA 2017, wystawiana w klasie pośredniej na wystawie w Świebodzicach zakończyła Championat Polski. Sędziowała p. Ewa Sitkiewicz.

Dzień później, na wystawie w Zakrzowie (Oddział Racibórz) oceniana przez p. Ewę Dolińską
JANIS otrzymała ocenę doskonałą, CWC, tytuł NDswR, oraz Zwycięstwo Rasy!

.

Styczeń 2017 - sukses wystawowy naszego dziecka Jodiego
Piesek z naszej hodowli, JODI Black Buddha w wieku 21,5 miesiąca został Championem Polski!!! Zrobił to w wielkim stylu, pokonując na wystawie w Lubinie 22 stycznia 2017 bardzo poważnych, utytułowanych rywali i zdobywając Zwycięstwo Rasy!!!
JODI Jest pierwszym z miotu "J" dorosłym championem Polski!!! Teraz czekamy na dokończenie championatu przez rodzeństwo Jodiego.

.

   
 Dnia 14 stycznia 2017 HONDA urodziła małe olbrzymki! Ojcem został JULES z hodowli Asterniger ze Szczecina.
Szczegóły w zakładce 'szczenięta'.

     
Październik 2016 - Poznań
Na Międzynarodowej Wystawie Psów w Poznaniu JANIS Black Buddha zdobyła CWC, a jej brat, JODI Black Buddha zdobył CWC i res. CACIB (na prawach CACIB).
   
 
   
Październik 2016 - KOMAROM
Nasz Jimek (Victorious Star YOUNG'N'DARE) Championem Węgier!!! W dniach 7-9 w Komarom zdobył 3 x CAC, 2 x CACIB, res.CACIB, BOS i BOB!!!

Wielkie dzięki za grooming Joasi Janiszewskiej, a za pokazanie Jimka i opiekę nad nim, ostatni szlif -Martynie Sokołowskiej!


     
Wrzesień 2016 - wyjazd do Bośni i Hercegowiny
Zupełnie niespodziewanie, podejmując decyzję z dnia na dzień wybralismy się z Janisią i Jimkiem ponad 1000 km na południe.
Nasza
JANIS Black Buddha przywiozła z 3 wystaw (jednej rangi międzynarodowej i dwóch krajowych) wygrane: 3 x CAC, 1 x CACIB, 3 x BOB, Zdobyła też Championat Bośni i Hercegowiny oraz Championat Republiki Serbskiej.
Dokładnie takie same tytuły i championaty zdobył nasz
Jimek - Victorious Star YOUNG'N'DARE: 3 x CAC, 1 x CACIB, 3 x BOB, zdobywając również Championat Bośni i Hercegowiny oraz Championat Republiki Serbskiej..

Bardzo sympatyczne towarzystwo! Miło będzie się jeszcze kiedyś wybrać razem w jakąś podróż.
       
Sierpień 2016 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Sopocie i mila kąpiel w morzu....
20 sierpnia JANIS Black Buddha w klasie pośredniej zdobyła ocenę doskonałą, CWC, res.CACIB!!! Rozpoczęła w ten sposób od wystawy międzynarodowej dorosły championat Polski.
Jej siostra,
Jolly Black Buddha w klasie młodzieży - ocena doskonała, piękny opis, ale lokata II, musimy popracować nad jej zachowaniem, żeby mogła zaprezentować swoją niewątpliwą urodę.
Sędziował P. Piotr Król.

Kolejny dzień spędziliśmy już nie na wystawie, ale nad morzem, w Białogórze, na całkowicie odludnej plaży, bo dzień był deszczowy, a trzeba było przejść 2 kilometry, co odstraszyło plażowiczów.

Psy wyszalały się, my popływaliśmy w deszczu, wspomnienia z tego dnia będą niezapomniane!
 
   
Sierpień 2016 - daleka wyprawa pełna przygód - Macedonia
Dni 11-13 sierpnia spędziliśmy z dwójką psów w dalekiej Macedonii, nad pięknym, otoczonym górami Jeziorem Ochrydzkim. Nasza JANIS Black Buddha przywiozła z 3 wystaw ważne dla nas trofea: 2 x CAC, 2 x CACIB, 3 x BOB, 1 x JCAC, 1 x JBOB, oraz, co najważniejsze- CRUFT'S QUALIFICATION!!! Zdobyła też Championat Macedonii.

Nasz
Jimek - Victorious Star YOUNG'N'DARE w pierwszym dniu nie zdążył na ocenę, bo po 40 godzinach jazdy z przygodami, m.in. poważną awarią auta dotarlismy na wystawę mocno spóźnieni, ale w kolejnych dniach otrzymał 2 x CAC, CACIB, BOB, zdobywając Championat Macedonii. Na ostatnią z wystaw nie mogliśmy niestety zostać, spieszyliśmy się do domu.


Mimo przykrości związanych z zepsutym autem (niestety mocno zepsutym i długo oraz drogo naprawianym 700 km od kraju), męczącą i długą podróżą, pozostanie wiele miłych wspomnień, bo ten rejon Europy jest niezwykły - mimo krótkiego pobytu zwiedziliśmy kilka pięknych miejsc. Postaramy się kiedyś wrócić tam na dłużej...
 

     
Lipiec 2016 - wychowujemy młode olbrzymki, ale nasze szczenięta w tym czasie występują z sukcesami na letnich wystawach
Lipiec to miesiąc, który całkowicie podporządkowaliśmy wychowaniu naszej dziewiątki olbrzymków, bo w tym okresie potrzebowały ogromnej uwagi, zabaw, stymulacji, nie mówiąc o tym, że przy takiej gromadce w mieszkaniu wiele wysiłku wymaga samo utrzymanie porządku i czystości. Szczenięta zostały dwukrotnie odrobaczone, przeszły pierwsze szczepienie, a także zostały obejrzane przez komisję ze Związku Kynologicznego w Polsce, dokonującej przeglądu miotu. Wszystkie okazały się pięknymi i zdrowymi, bez żadnych wad przedstawicielami rasy, co zostało odnotowane w Protokole przeglądu miotu. Fotki szczeniąt i informacje o nich - w zakładce "szczenięta".

My w lipcu nie wystawialiśmy naszych psów (ja byłam na kilku wystawach, ale w roli asystenta), ale dzieci Hondzi uczestniczyły w wystawach. I tak:

17 lipca, Krajowa Wystawa Psów w Legnickim Polu, sędziował p. Ryszard Broll
-
JOLENE Black Buddha w klasie pośredniej - ocena doskonała, CWC, rozpoczęła dorosły championat Polski!
-
JODI Black Buddha w klasie pośredniej - ocena doskonała, CWC, rozpoczął dorosły championat Polski

30 lipca, Krajowa Wystawa Psów w Będzinie, sędziowała p. Anna Pakulska
-
JOLENE Black Buddha w klasie pośredniej - ocena doskonała, CWC, BOS!!!

Gratulacje dla rodzeństwa naszej Janis i Jolly!
       
Czerwiec 2016 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Krakowie - Janis w wielkim stylu kończy Młodzieżoowy Championat Polski
18.06.2016, Międzynarodowa Wystawa Psów w Krakowie. JANIS Black Buddha startując w klasie młodzieży zdobyła ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży, a w porównaniu z samcem tytuł Najlepszy Junior w Rasie! Od Cieszymy się bardzo, bo tym samym nasza Janisia została Młodzieżowym Championem Polski!
Stawka była duża i mocna, startowało 5 suk w młodzieży, wszystkie z bardzo dobrych hodowli! Janis pokonała dotychczas niezwyciężoną piekną Monę Lisę - import z wybitnej hodowli z Finlandii. Cieszymy się z championatu uzyskanego szybko, w wielkim stylu (6 Czerwca w Świebodzicach Janisia zdobyła Zwycięstwo Rasy, wygrała porównanie m.in. z psem klasy championów, a w Raciborzu tydzień później zdobyła dwa Zwycięstwa Młodzieży, Zwycięstwo Płci Przeciwnej, i Zwycięstwo Rasy! ) Dziękujemy Tadziowi Granatowskiemu za wspaniałe pokazanie w Krakowie naszej dziewcznynki, Marlence za zabranie jej na wystawę, bo z przyczyn rodzinnych nie mogłam pojechać sama. To pierwszy raz, kiedy powierzyłam komukolwiek psa i taki udany! Dziękujemy sędziemu, którym Był Oleg Yanchev, (Ru)!
BRAWO, JANISIA!!!
   

     
Czerwiec 2016 - KrajowaWystawa Psów w Raciborzu - piękny występ naszych trzech sznaucerów
11.06.2016, Krajowa Wystawa Psów I, II, III, IX gr. FCI w Raciborzu.
JANIS Black Buddha
w klasie młodzieży zdobyła ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży tytuł Najlepszy Junior w Rasie i BOS! Sędziował p. Bogusław Chmiel.
ULALA Tamagra w klasie pośredniej - ocena doskonała, CWC.

12.06.2016, Krajowa Wystawa Psów w Raciborzu. Sznaucery sędziuje p. Małgorzata Zakrzewska.
JANIS Black Buddha w klasie młodzieży zdobyła ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy.

ULALA Tamagra (Lala)w klasie pośredniej - ocena doskonała, CWC
Victorious Star YOUNG"N"DARE (JIM)
w klasie pośredniej - ocena doskonała, CWC, BOS

Lala i JIM (nasze miniatury) zakończyły tym samym Młodzieżowy Championat Polski, Jim w wieku 21 miesięcy, Lala w wieku niecałych 23 miesięcy. Dziękujemy hodowcom (INNA BELSKAYA, Ukraina, MARLENA GRANATOWSKA), za kochane i śliczne sznaucerki.

Lala i Jim stanęli na tej wystawie na podium jako para hodowlana, zdobywając tytuł II BIS PAR HODOWLANYCH !!!

   
 
   
Czerwiec 2016 - Krajowa Wystawa Psów w Świebodzicach - piękny występ rodzeństwa z miotu J
11.06.2016, Krajowa Wystawa Psów w Świebodzicach (O/Wałbrzych).
JANIS Black Buddha
w klasie młodzieży zdobyła ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodzieży, następnie tytuł Najlepszego Juniora, a w porównaniu z psem z klasy championów ZWYCIĘSTWO RASY!!! Jesteśmy bardzo dumni z Janisi. Dziękujemy p. Annie Pakulskiej za sędziowanie!!!

Na tej samej wystawie
JODI Black Buddha, syn naszej Hondzi (własność p. Edwin Furtyk) zdobył trzecie Zwycięstwo Młodzieży i zakończył Młodzieżowy Championat Polski, jaki drugie szczenię z miotu "J"!!!
   

     
Dnia 29 maja 2016 HONDA urodziła małe olbrzymki! Ojcem został HANNIBAL BARKAS z hodowli Radinie w Czechach.
Szczegóły w zakładce 'szczenięta'.
   
       
Maj 2016 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Lesznie - piękny występ rodzeństwa, z miotu J
28.05.2016, Międzynarodowa Wystawa Psów w Lesznie.
JOLENE Black Buddha
(Dzidzia) zdobyła ocenę doskonałą, Zwycięstwo Młodziezy i w porównaniu z bratem wygrała uzyskując tytuł Najlepszy Junior w Rasie.
Dzidzia zakończyła Młodzieżowy Championat Polski, jako pierwsza z miotu "J". Gratulacje i podziękowania dla właścicielki, p. Beaty Włodarczyk-Kamińskiej!!!
Na tej samej wystawie JODI Black Buddha (Nero)zdobył ocenę doskonałą i tytuł Zwycięzca Młodzieży. Do ukończenia championatu tylko mały krok! Gratulacje dla właściciela - p. Edwina Furtyk!
 

     
Maj 2016 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Łodzi - wystawiamy naszą Lalę
14.05.2016, Międzynarodowa Wystawa Psów w Łodzi.
Nasza miniaturka, Lala (ULALA Tamagra)
zdobyła ocenę doskonałą, CWC oraz res. CACIB. Sędziował p. Otto Krcal (D)
   
       
Kwiecień 2016 - Krajowa Wystawa Psów w Zakrzowie - sukces naszej Kulki i jej brata miotowego Jodiego
17.04.2016, Krajowa Wystawa Psów grup I, II, III, IV, V FCI (O/Racibórz).
JOLLY Black Buddha -
ocena doskolnała, Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy!!! Następnie na finałach juniorów nasza Kuleczka wybrana do finałowej czwórki psów grupy II !!! Sędziowała p.Monika Kuriata-Okarmus.

Brat Jolly - JODI Black Buddha - ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży i BOS!!! Gratulacje dla właściciela - p. Edwina Furtyk!

     
Kwiecień 2016 - Krajowa Wysytawa Psow w Inowrocławiu, sukces Idola, synka Hondy
17.04.2016, sędziował p.Tomasz Sitkiewicz.
IDOL Black Buddha
zdobył ocenę doskonałą, CWC, tytuł Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie i Zwycięstwo Rasy! Wygrał porównanie m.in., z psem z klasy championów! Następnie na finałach stanął na podium, BOG-3!!!.

     
Kwiecień 2016 - Krajowa Wystawa Psów w Grudziądzu, zakończony championat Idola, synka Hondy
16.04.2016, sędziowal p. Jarosław Grunt.
IDOL Black Buddha
zdobył ocenę doskonałą, CWC, tytuł Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie i Zwycięstwo Rasy! Wygrał porównanie m.in., z psem z klasy championów!
Idol
od dziś jest CHAMPIONEM POLSKI! Gratulujemy właścicielom!

Po południu na Krajowej Wystawie Psów II grupy Idolek sędziowany przez p. Krystynę Oparę zdobył kolejną ocenę doskonałą i wniosek CWC oraz piękny opis:
       
Kwiecień 2016 - Krajowa Wystawa Psó w Ostrawie (Czechy)
17.04.2016.
JOLLY Black Buddha pokazała się bardzo pięknie, była na pewno lepsza od rywalki, ale.... widocznie w Czechach powinna za wszelką cenę wygrać czeska hodowczyni, więc musieliśmy się zadowolić II miejscem i srebrnym medalem. Budowa Kulki była o wiele lepsza, co nawet przyznała p. Danuse Kotalova, ale o przydzieleniu miejsc zaważył... włos (który zresztą u rywalki wcale nie był imponujący...)

ULALA Tamagra - klasa pośrednia, ocena doskonała, CAC, więc do zakończenia Championatu Czech wystarczy naszej małej Lali w przyszłym roku kalendarzowym jakakolwiek wygrana wystawa w Czechach.

   
Marzec/kwiecień 2016 - Nasza Hondzia jedzie na randkę do Czech
W ostatnich dniach marca wybraliśmy się do Czech, do hodowli Radinie, kilka kilometrów od Pilzna, gdzie Hondzia spotkała się ze starannie wyselekcjonowanym wybrankiem, którym jest świetnie wyszkolony, utytułowany piękny pies HANNIBAL BARKAS Radinie. Spotkanie było udane. Czekamy na efekty...
Podróż mieliśmy z przygodami, ponieważ nasze auto się po drodze całkowicie zepsuło, zaliczyliśmy holowanie, a następnie wieeeelogodzinną podróż powrotną pociągiem, z wieloma przesiadkami!!! Właściciele hodowli Radinie bardzo nam pomogli, serdecznie dziękujemy za okazaną troskę i wszelkie działania mające na celu umożliwienie nam funkcjonowania i powrotu.
   

     
Marzec 2016 - dwie wystawy rangi krajowej w Katowicach, piękny występ suczek suczek z miotu J
20 i 21 marca w Katowicach odbyły się dwie wystawy rangi krajowej. Psy w naszych rękach nie startowały, ale świetnie na obu wystawach wypadły córki Hondzi.
JOLENE Black Buddha (Dzidzia) w klasie młodzieży zajęła 1 miejsce (na 4 suczki!), ocena doskonała, tytuł Zwycięzca Młodzieży! Podwójne gratulacje dla p. Beaty Włodarczyk Kamińskiej - właścicielki suczki!
Joy Black Buddha, debiutująca na tej wystawie - ocena doskonała, miejsce 3 na 4. Sędziowała p. Monika Kuriata-Okarmus. Gratulacje za udany debiut właścicielowi p. Tomkowi Krysiakowi! (wiemy oboje, że Joy powinna być druga, z uwagi na wadę zgryzu rywalki, ale trudno, werdykt sędziego jest niepodważalny)

Na drugiej wystawie wyniki były identyczne, sędziowała p. Barbara Brandys.
   

     
Marzec 2016 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Drzonkowie
6.03.2016, Drzonków. Sznaucery miniaturowe sędziuje p. Denis Kuzelj z Bułgarii
Victorious Star YOUNG"N"DARE - w klasie pośredniej, ocena doskonała, CWC. Od uzyskania tytułu Championa Polski dzieli go tylko wymagana odległość czasowa 6 miesięcy pomiędzy pierwszym a ostatnium wnioskiem CWC, który bez trudu zdobędzie w czerwcu.
Dziś, w wieku 18 miesięcy i 3 dni chłopak
uzyskał uprawnienia REPRODUKTORA!!! Ma bowiem oceny doskonałe z 4 wystaw, na których miał ukończone 15 miesięcy oraz sam ukończył 18 miesięcy, czyli wymagany dla reproduktora wiek!
   

           
Luty 2016 - Walentynkowa Wystawa Psów w Bydgoszczy oraz Nocna Wystawa Psów
13.02,2016. Walentynkowa Wystawa Psów (sędziuje p. Aleksandra Sękowska-Miros), Nocna Wystawa Psów (sędziuje p. Beata Klawińska), Bydgoszcz.
JOLENE Black Buddha - 2 x ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży. Gratulujemy, właścicielce Dzidki (Jolene), Beacie!!!
Victorious Star YOUNG"N"DARE - w klasie pośredniej, 2 x ocena doskonała, CWC -
ULALA Tamagra (Lala) - w klasie pośredniej, 2 x ocena doskonała, CWC. -
   

   
Luty 2016 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Brnie - piękny występ naszej Kulki
06.02,2016. Wstawa z kwalifikacją na CRUFT's. Sznaucery sędziuje p. Aleksandra Sękowska-Miros
JOLLY Black Buddha (Kulka) - 10 miesięcy!!!, klasa młodzieży, ocena doskonała, I/2, JCAC, Kwalifikacja na CRUFT's!!!! Rozpoczęty Młodzieżowy Championat CZECH.

ULALA Tamagra (Lala) - w klasie pośredniej, ocena doskonała, I/2, CAC. Rozpoczęty championat Czech.
   
       
     
       
Grudzień 2015 - Krajowa Wystawa Psów w Świebodzicach
06.12.2015. Sznaucery sędziuje p. Iwona Magdziarska.
Victorious Star YOUNG"N"DARE - klasa pośrednia, ocena doskonała, CWC, rozpoczął tym samym w wieku 15 miesięcy i 3 dni dorosły championat Polski.
ULALA Tamagra - klasa pośrednia, ocena doskonała, CWC, rozpoczęła tym wnioskiem dorosły championat Polski
   

     
Wrzesień 2015 - Międzynarodowa Wystawa Psów we Wrocławiu
27.09.2015, IDOL Black Buddha startując w klasie pośredniej zdobył ocenę doskonałą i CWC! Od uzyskania tytułu dorosłego championa dzieli go tylko czas i małe CWC. Sędziował p. Jos de Cuyper.

     
Sierpień 2015 - Krajowa Wystawa Psów gr. II w Chojnicach
1.08.2015, Chojnice. IDOL Black Buddha zdobył w klasie pośredniej ocenę doskonałą, CWC oraz Tytuł Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie. Sędzia - Adam Ostrowski.
       
     
Lipiec 2015 - Krajowa Wystawa Psów w Lubinie
26.07.2015, Jimek - Victorious Star YOUNG"N"DARE- zdobył tytuł Zwycięzca Młodzieży, a następnie Najlepszy Junior w Rasie oraz Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS). W porównaniu pokonał m.in. psa z klasy Championów (z tytułem |Intechampiona!). Sędziowała p. Barbara Brandys.
   

     
Lipiec 2015 - Krajowa Wystawa Psów w Bielsku -Białej
26.07.2015, Jimek - Victorious Star YOUNG"N"DARE- zdobył tytuł Zwycięzca Młodzieży, a następnie Najlepszy Junior w Rasie oraz Zwycięstwo Rasy!!! Sędziował p. Bogusław Chmiel.
   

     
Lipiec 2015 - znów pusto, szczenięta porozjeżdżaly się po nowych domach
Szczenięta z miotu "J" rozjechały się po domach. Mają dobrych i odpowiedzialnych właścicieli, większość mieszka z innym psem lub kotem, będą na pewno wiodły szczęśliwe życie. Większość zobaczymy na ringach...

   
Czerwiec 2015. Z wielkim bólem, ciężkim sercem musieliśmy pomóc odejść naszej ukochanej GRACE, zdecydowaliśmy, że lepiej będzie, gdy odejdzie w spokoju, godnie, gdy jeszcze nie cierpi, choć nie jadła już od 2 tygodni (odżywiana była dożylnie, czekaliśmy na wyniki badań, ale czuliśmy, że jest bez szans w walce o życie).
Grace spędziła z nami wspaniały ostatni dzień, na spacerze, biegała jeszcze za patyczkiem, bo to zawsze na spacerach lubiła, a nawet potaplała się w kałuży. Pożegnaliśmy ją wszyscy, cała jej rodzina. Umarła pod ukochaną tawułą, pod którą lubiła leżeć i obserwować zabawy swoich wnuków. Obiecaliśmy wszyscy, że będziemy się do Niej uśmiechać, nie będziemy płakać, gdy będzie w naszych ramionach przechodziła przez Tęczowy Most. Dotrzymaliśmy słowa. Serce pęka po Jej stracie.
To był najlepszy pies, ideał sznaucera, siła spokoju, a jednocześnie w pracy szybka i wytrzymała, wspaniały przyjaciel, obrońca, opiekunka naszego wnuka. Nic już nie będzie takie samo po Jej odejściu. Jedynie pocieszenie, że jest z nami jej córka Hondzia i po ogrodzie biegają Grejsiowe wnuczki. Któraś zostanie z nami.


       
Czerwiec 2015
10 czerwca 2015 na Krajowej Wystawie Psów w Raciborzu Jimek - Victorious Star YOUNG"N"DARE- zdobył tytuł Zwycięzca Młodzieży, a następnie Najlepszy Junior w Rasie oraz Zwycięzca Rasy!!! W porównaniu pokonał najpierw naszą Lalę (ULALA Tamagra), a następnie dorosłą suczkę z renomowanej hodowli! Jesteśmy dumni z chłopaka!
   
       
Kwiecień/maj2015
Na Międzynarodowej Wystawie Psów w Opolu, 25 kwietnia, IDOL BlackBuddha - uzyskaniem kolejnego Zwycięstwa Młodzieży, zakończył Młodzieżowy Championat Polski. Oceniał go w ringu p. Pietro Marino (I)

GRATULACJE!!! Mama Honda też jest dumna z synka! Dziękujemy właścicielom Iduszka!!!

   
       
Kwiecień 2015
Na Krajowej Wystawie Psów w Inowroclawiu, 19 kwietnia, IDOL BlackBuddha - syn naszej Hondzi - wywalczył kolejne Zwycięstwo Młodzieży, tytuł Najlepszego Juniora w Rasie oraz Tytuł Zwycięzcy Rasy - BOB!!! Jesteśmy dumni z niego! Dziękujemy właścicielom, w których rękach chłopak doskonale się rozwija! Oceniała go w ringu p. Małgorzata Supronowicz.

   

     
1 kwietnia 2015 - HONDZIA po raz drugi została mamą!!!!!!! To nie żart primaaprilisowy!
Z przyjemnością zawiadamiamy, że 1 kwietnia 2015 w naszej hodowli urodziły 4 pieski i 6 suczek rasy sznaucer olbrzym czarny.
Ojcem został JULES Asterniger, mamą HONDA BlackBuddha. Szczegóły w zakładce: szczenięta.
   

     
Styczeń -luty 2015 - randka naszej Hondzi w Szczecinie
31 stycznia i 1 lutego spędziliśmy w Szczecinie, gdzie nasza Honda po raz drugi wyszła za mąż. Przystojnym wybrankiem został dorodny młodzieniec, JULES Asterniger, syn Gently Born Shakespeare i Sashy Jamag-Ol. Jak się okazało, USG potwierdziło ciążę mnogą, więc niecierpliwością oczekujemy narodzin szczeniąt, których spodziewamy się około 1-2 kwietnia.
   

   
Styczeń 2015 - Krajowa Wystawa Psów w Brodnicy, debiut Idola w klasie młodzieży!!!
IDOL Black Buddha rozpoczął zdobywanie tytułu Młodzieżowego Championa Polski! Na Krajowej Wystawie Psów w Brodnicy 17-18 stycznia zdobył ocenę doskonałą, oraz tytuły Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie i Zwycięzca Rasy!!!!! Oceniał go w ringu p. Vladimir Piskay (SK).
 

   
Grudzień 2014 - przyjazd sznaucera miniaturowego, prezent dla naszej Lali.....
Wigilia Bożego Narodzenia w tym roku jest dla nas szczególna - jest to pierwszy dzień pobytu u nas przecudnego sznaucerka miniaturowego - Victorious Star YOUNG"N"DARE. Po 2000 km podróży przyjechał do nas w wigilię, nad ranem. Od razu zaprzyjaźnił się z Lalą i skradł serca wszystkich domowników, tych stałych i tych weekendowych. Już po pierwszym dniu maluszek wtopił się w stado, jakby spędził w nim całe życie.


 
Październik - listopad 2014 - co słychać u naszych szczeniąt?
Od czasu do czasu spotykamy się z właścicielami naszych szczeniąt, przyjeżdżają do nas, wspominamy czas, kiedy były maleńkie, z przyjemnością obserwujemy, jak się rozwijają.

Idol (Żółty) jako jedyny jest wystawiany i odnosi pierwsze sukcesyw klasie Młodszych Szczeniąt i Szczeniąt.
-

Iskra (Liliowa, w nowym domu Idka) zadebiutowała w klasie szczeniąt w Będzinie otrzymując ocenę WO z pięknym opisem, jeśli właściciele zadbają o prawidłowy grooming i odpowiednio zaprezentują, na pewno spodoba się, gdyż jest bardzo ładna.
-

Odwiedziła nas też Issa (Zielona), to fotki z tej wizyty:

Kilka razy gościliśmy u nas Iggy'ego (Zielony, w nowym domu ma imię Dredi).

Jesteśmy też zaprzyjaźnieni z włascicielami Marleya (Izzy Marley, Czerwony)

 
     
Wrzesień 2014 - do naszego stada przybywa sznaucerka miniaturowa - Lala
Pewnego wrześniowego dnia zdecydowaliśmy się, by zamieszkała z nami przemiła sunia - sznaucer miniaturowy, oczywiście czarny. Wypatrzyłam ją u znajomej hodowczyni na przeglądzie miotu i nie mogłam o niej zapomnieć. Lala (ULALA Tamagra) jest przesłodka. Wszyscy ją pokochaliśmy i dziwimy się, że dotychczas jakoś sznaucery miniaturowe nie robiły na nas wrażenia. Nasze olbrzymki zaakceptowały ją od pierwszego wejrzenia. Jest domową maskotką i przytulanką, a jednocześnie dotrzymuje kroku o wiele większym i starszym olbrzymkom i wcale nie czuje żadnego respektu przed nimi Dzięki, Marlenko za Lalunię!

 
     
Sierpień 2014 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Sopocie, występ Idola, syna Hondzi
Na tej wystawie 24.08 IDOL Black Buddha zdobył również ocenę WO i tytuł Najlepsze Szczenięw Rasie od p. Elzbiety Chwalibóg.
 

   
Sierpień 2014 - obiecany wyjazd nad morze z naszą ukochaną Grace (i Hondą)
Wiele lat temu obiecałam, że Grace, która uwielbia wodę, zabierzemy kiedyś nad Bałtyk. Jakoś nigdy dotychczas z różnych powodów to nie mogło być zrealizowane. W tm roku udało się jednak pojechać z dwiema olbrzymkami na tydzień nad morze! Grace, tak jak przewidywałam, była zachwycona, całymi godzinami aportowała patyki, a przy największych falach miała najszczęśliwszy wyraz pyska! Cieszę się, że choć teraz, gdy nasza kochana seniorka ma już 10 lat, mogła być przez tydzień tak szczęśliwa! Gdy przypominam sobie radość i skupienie na kochanej mordzie, łzy wzruszenia napływają mi do oczu. Przy okazji podróży przez Polskę odwiedziliśmy synka Hondy, Idola.
 

   
Lipiec 2014 - Krajowa Wystawa Psów gr. II w Chojnicach, nasz Idol, syn Hondzi
Kolejny występ IDOLA Black Buddha, syna Hondzi, już w klasie szczeniąt - 26.07, sędzia Piotr Król, ocena WO, Najlepsze Szczenię i opis, który czyta się z przyjemnością:

Dzień później, też w Chojnicach na Krajowej Wystawie Psów p. Magdalena Kozłowska również oceniła Idolka na ocenę wybitnie obiecującą i pryznała mu tytuł "Najlepsze Szczenię w Rasie"..
 

   
Czerwiec-lipiec 2014 - Fado, nasz kolejny tymczasowicz
Kilka tygodni czerwca i lipca spędził u nas kolejny tymczasowicz, Fado - biedny, zaniedbany olbrzymek. Po kastracji i operacji ucha pojechał do nowego, troskliwego domu. Więcej o nim w zakładce >"nasze" psy w potrzebie<.
 

   
Czerwiec 2014 - Krajowa Wystawa Psów w Gdyni - debiut Idola, synka Hondzi
Na tej wystawie 22.06, IDOL Black Buddha zadebiutował w klasie młodszych szczeniąt zdobywając ocenę wybitnie obiecującą, tytuł "Najlepsze Młodsze Szczenię" i piękny opis:
 

   
Maj-lipiec 2014 - szczenięta odjechały.... Niestety India też, co było naszym wielkim błędem.....
Szczenięte wyfrunęły już z gniazda, jest cisza.

Na szczęście utrzymujemy kontakty z większością właścicieli i czasem rodzinka się spotyka. Najczęściej widujemy się z Dredim (Zielony) i Marleyem (Czerwony). Poznają miejsce, gdziesię wychowywali, a przed mamusią Hondą nadal czują respekt, choć nigdy nikogo z nich nie skrzywdziła, była wspaniałą, czułą i troskliwą mamą.

W lipcu spotkaliśmy się z właścicielem Indii. Sunia jest piękna, dobrze traktowana, ale niestety nie wystawiana, i nie tak prowadzona, jak bym sobie to wymarzyła. Po spotkaniu z Indią mam smutek w sercu. Miała zostać z nami. Stało się inaczej i chyba nigdy nie wybaczę sobie, że opuściła nasze gniazdo.

EDIT: India wróciła po 3 latach, bez zęba, nie znająca co to zabawa, z wielką niechęcią do innych psów. Jej powrót to z jednej strony radość, że znów z nami, z drugiej żal na dnie serca, że tak się stało, że już nie da się wyprostować pewnych zaniedbań. Złość, że daliśmy się oszukać, że nie posluchałam intuicji, która podpowiadała, że coś tu nie gra. Uwierzyłam w słowa. Nie sprawdziłam sama, gdzie ona trafi.
Wystraszyliśmy się zatrzymania jej, bo trudno pogodzić pracę zawodową z zajmowaniem się czwórką psów tak, by były szczęśliwe. Jednak tak trzeba było zrobić, a w każdym razie nie oddawać jej tam, gdzie spędziła 3 młode lata.

 
     
Grudzień 2013 - Hondzia zostaje mamą!!!!!
29 grudnia - urodziło się 9 olbrzymków! 6 to chłopaki, 3 - dziewczyny. Hondzia wspaniale się nimi opiekuje, karmi, czyści, a maleństwa są przekochane. Szczegóły - w zakładce "szczenięta", MIOT I.
 

   
Listopad - grudzień 2013 - pierwsza randka naszej Hondzi
1 listopada nasza Honda pojechała na udaną (jedyną) randkę z pięknym i utytułowanym wybrankiem, którym jest UNDERGROUND Dyas. Jak się okazało, spotkanie było owocne i po 3 tygodniach potwierdzona została na USG ciąża mnoga. Teraz czekamy na szczęśliwe rozwiązanie! Honda jest w świetnej formie i mamy nadzieję, że niedługo przyjdą na świat oczekiwane maluchy. Jak przykładna przyszła matka dużo odpoczywa, z szalonego trzpiota zmieniła się w dojrzałą, świadomą swojego stanu. Spacery teraz są spokojne, Honda nie skacze, nie pcha się w gęstwinę i trochę tęsknimy już za rozbrykanym tygryskiem.
 

   
Listopad 2013 - kochana Grace wygrywa walkę o życie
Smutno, gdy ukochany pies zachoruje. Nasza weteranka Grace byla już trzema łapami za TM - po serii krwistych wymiotów doszło u niej do perforacji żoładka i zapalenia otrzewnej. Nasi kochani weci perfekcyjnie przeprowadzili udaną operację pozszywania żoładka, a my na zmianę czuwaliśmy przy Grace przez tydzień, przy wielogodzinnych kroplówkach. I udało się - chudzina zaczęła dochodzić do siebie (a miała po czym - schudła o 10 kg przez 2 tygodnie!). Teraz jest już w coraz lepszej formie i może już prawie normalnie jeść, a zjadłaby konia z kopytami po takiej dwutygodniowej głodówce! Dziękujemy dr Krzysztofowi i dr Piotrowi!!!!!
 

   
Maj 2013 - majówka w Chorwacji z Hondą plus dwie wystawy rangi CACIB
Majówkę spędziliśmy w Chorwacji, biorąc udział w 2 wystawach rangi CACIB w pięknym Zadarze. Honda pierwszego dnia zdobyła CAC, CACIB, BOB (sędziowała Maite Gonzalbo), tym samym zakończyła Interchampionat. Została wybrana też do finałowej siódemki na BOG. Drugiego dnia również zdobyła CAC, CACIB i BOB (sędziował Tomo Pavic) . Niestety nie mogliśmy z uwagi na konieczność powrotu do domu zostać dłużej w pięknym Zadarze (nasze pozostałe w domu psy wraz z Otim korzystały z grzecznościowej opieki znajomych). Wróciliśmy z rozświetlonego słońcem, cieplutkiego Zadaru do deszczowego Wrocławia.

 
     
Październik 2012
12 października w Kaliszu, Honda zdała egzamin BH, sędziował Marek Szczepański. Wcześniej trenowaliśmy posłuszeństwo na kursie PT, w towarzystwie super psów i bardzo miłych ich właścicieli. Nasze kontakty nie zakończą się, bo zamierzamy nadal pracować ze swoimi psami i spotykać się na dalszych treningach.

 
     
Wrzesień 2012 - kolejna przygoda na Litwie i spotkanie z Mildą i Arasem
We wrześniu wybraliśmy się na 2 dni na Litwę, gdyż do zakończenia championatu Litwy brakowało nam jednego wniosku z krajowej wystawy w tym kraju. Przy okazji z przyjemnością spotkaliśmy się z przyjaciółmi, a Hondzia ze swoim tatą oraz psią rodzinką - swoim przyrodnim rodzeństwem. Mimo bardzo ograniczonego czasu, który mogliśmy tam spędzić, bardzo miło wspominamy zarówno występ na wystawie, jak i spotkania z przemiłymi ludźmi, zwłaszcza właścicielką hodowli Pasala.

Honda pierwszego dnia wystawy otrzymała ocenę doskonała wniosek LT CAC z rąk Wiktora Avtushko, czym ukończyła Championat Litwy. W drugim dniu wystawy również kolejny wniosek LT CAC oraz BOB.

Spacer po kowieńskim ogromnym parku Mildą i Arasem oraz miłe spotkanie z właścicielami rodzeństwa przyrodniego Hondy oraz z Mildą:

 
     
Lipiec 2012 - wystawy międzynarodowe, wyjazd na wakacje z psem, Morze Czarne....
Urlop spędziliśmy z Hondą - częściowo w Rumunii, w Constancy, częściowo w Bułgarii, w Warnie. Odbywały się tam w tym czasie wystawy psów różnej rangi, a w niektórych z nich, w miarę naszych możliwości fnansowych, brała udział Honda.

W Constancy Honda zdobyła I dnia CACIB, BOB, II dnia CACIB, a III i IV dzień przyniósł jej 2 x res. CACIB.

W Warnie Honda zdobyła 2 x CAC = Championat Bułgarii oraz 2 x CAC = Championat Cypru. Niestety w pozostałych wystawach składających się na BALTIC SEE WINNER nie mogliśmy uczestniczyć. Trzeba było wracać do kraju.

Ale dla Hondy najprzyjemniejsze chwile to poranne i wieczorne spacery, kiedy upał nie dokuczał, a także czas spędzony nad morzem. Po raz pierwszy widziała ogromne fale, z którymi usiłowała walczyć (i je gryźć!). Pływała w morzu, biegała po plaży, wzbudzała powszechną sympatię napotkanych ludzi ... i zwierząt (np. na plaży - na fotach poniżej).

 
     
Czerwiec 2012 - Sznaucery kochają wodę, aporty i zabawę
Nadeszło lato, czas, w którym zarówno ludzie, jak i zwierzaki uwielbiają zabawy w wodzie.

 
     

Czerwiec 2012 - Krajowa Wytawa Psów w Raciborzu

Honda na tej wystawie, 9 czerwca 2012 r. otrzymała od sędziego Bogusława Chmiela ocenę doskonałą i wniosek CWC, czym ukończyła Championat Polski.

 
     
Grudzień 2011 - Krajowa Wystawa Psów w Świebodzicach
Wystawa ta okazała się niestety pomyłką. Na ringu opóźnienie sięgało prawie 2 godzin. To było do przyjęcia, opóźnienia czasem się zdarzają. Niestety, kiedy szacowaliśmy czas wejścia na ring na co najmniej godzinę i wybraliśmy się na spacer, nagle ogłoszono, że na sąsiedni ring, do zupełnie innego sędziego są wołane olbrzymy. Zaskoczeni, nie zdążylismy nawet przygładzić Hondy, nerwowo zakładaliśmy numer startowy i ringówkę, weszliśmy z biegu.

Zmiana sędziego w trakcie trwania wystawy, to posunięcie nie fair. Decydując się na udział w wystawie, na niemałe koszty, wyrwany z życiorysu dzień, zawsze rozważamy, czy do danego sędziego mamy ochotę pojechać. Organizatorzy, nie pytając nikogo o zdanie, zafundowali wystawienie psa u sędziego, do którego nie wybieraliśmy się. W tej sytuacji sędzia mógł nie zaniżać ocen, zwłaszcza, że Honda wystawiła się bardzo ładnie. Otrzymała ocenę bdb, co jest wyjątkowym wydarzeniem w jej "karierze wystawowej".

   
Październik 2011 - jesienne wyprawy z psami
Jesień mamy w tym roku ciepłą, czasem nawet upalną. Słoneczna pogoda zachęca do spacerów i wycieczek rowerowych, a także kąpieli w stawie. Psy są więc przeszczęśliwe.

 
     
     
Sierpień 2011 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Sopocie
Tydzień po powrocie z Litwy przemierzyliśmy prawie cały kraj, by zobaczyć dawno niewidziane polskie morze. Honda wróciła z wystawy w Sopocie z oceną doskonałą i kolejnym wnioskiem CWC z wystawy międzynarodowej.

 
     
Sierpień 2011- Druskienniki, pierwsza nasza wystawa zagraniczna!!! Odwiedziny u Arasa, ojca Hondzi
Ponieważ ojciec Hondy mieszka na Litwie, zdecydowaliśmy się pojechać na pierwszą naszą wystawę zagraniczną właśnie do Druskiennik. Nasi litewscy przyjaciele (Milda, właścicielka Arasa i jej bliscy) bardzo nam pomogli i umilili pobyt. Podziwialiśmy też ich piękne, młode sznaucery, których dziadkiem jest Aras, ojciec Hondy.
Bardzo podobała nam się Litwa, odwiedzilismy Wilno, Kowno i Troki, ale za rok wrócić chcemy tam na dłużej przyciągnięci urokiem nie tylko zabytków Wilna, czy Kowna, ale starej, jakby wziętej ze starych obrazów drewnianej litewskiej wsi, dla której czas jakby zatrzymał się sto lat temu.
Honda wróciła z Druskiennik z
rozpoczętym championatem Litwy (2 x LT CAC, sędziowali w pierwszym dniu J. Mravik ze Słowacji, w drugim M. Leonard z Irlandii). Dla dokończenia championatu wystarczy, by Honda zdobyła jeden CAC z krajówki litewskiej, ale dopiero po 7 sierpnia 2012.

 
     
Lipiec 2011- letnie spacery z psami nad wodę
Wakacje, urlop, więc jest więcej czasu, który można spędzić na powietrzu. Psy szczęśliwe, bo spacery są częstsze i dłuższe. Piękne okolice zachęcają do wędrówek. Nawet Tajga, choć nie przepada za wodą, uznała, że przyjemnie jest się ochłodzić i odważyła się zanurzyć w stawie. A mama z córką, które uwielbiają się pluskać i obie kochają aportować patyki rzucane do wody, poszalały do upadłego. Yorki już wyprowadziły się, więc pozostały tylko trzy duże suki - jakoś pusto w domu, a na spacerach można bez obawy obserwować krążące nad polem jastrzębie.

 
     
Lipiec 2011- odwiedziny u brata Hondy HeMana
Po spotkaniu z Havaną zapragnęliśmy kolejnych odwiedzin - tym razem pojechaliśmy do HeMana, brata Hondy. Mieszka stosunkowo blisko, więc zamówiliśmy pogodę i ruszyliśmy w drogę. Niestety na miejscu rozpętała się burza, później oberwanie chmury i grad, więc zabawy piesków z konieczności były "mokre". Grace, która nie przepada za burzą siedziała pod stołem, a Honda z HeManem szaleli jak niegdyś, jako szczeniorki. Od czasu do czasu towarzyszyła im mini sznaucerka, stateczna z racji swoich 14 lat, ale jeszcze chętna do brykania. Honda dała się jej obwąchać, na co nie pozwala żadnemu dużemu psu - byliśmy w strachu, jak zareaguje, ale na szczęście okazała tylko troszkę zakłopotania. Fotki z racji pochmurnej pogody są słabe, następnym razem będą lepsze (kolejne spotkanie już w planach!).
 
     
Lipiec 2011 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Warszawie i wizyta Hondy u jej siostry Havany
Wyjazd do Warszawy 15 lipca był bardzo udany. Na wystawie Honda zdobyła CWC, a w porównaniu ze sznaucerkami z klas otwartej, użytkowej i championów uzyskała res.CACIB. Sędziowała p. Anna Rogowska. Stawki nie były małe (w samej klasie otwartej 4 suki), więc niewątpliwie można uznać to za sukces, gdyż Honda przegrała porównanie o CACIB tylko z suczką z klasy championów.

Jednak najmilszym wydarzeniem tego dnia była wizyta u miotowej siostry Hondy - Havany. Nie wiadomo, czy siostry się poznały, w każdym razie Havana teraz największą siostrzaną miłością darzy Nanę - piękną i przemiłą bobtailkę, z którą mieszka już ponad rok. Jednak na spacerze wszystkie trzy pobiegały zgodnie po lesie, a nawet częściej obie czarne oddalały się od nas - Nana zdecydowanie lubi być blisko ludzi. Była to bardzo przyjemna przechadzka w miłym towarzystwie rodzinki Havany, wyjątkowo przyjaznej czworonogom.

 
     
Czerwiec 2011 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Krakowie
25 czerwca spędziliśmy w Krakowie. Choć pogoda straszyła, tuż przed początkiem sędziowania lunął deszcz, to jednak niebo rozjaśniło się, a nam dopisało szczęście - Hondzia odniosła upragnione zwycięstwo - CWC i CACIB, w co długo jeszcze nie mogliśmy uwierzyć. Nasza rywalka to suczka ze znanej hodowli, której sędzina p. Gabriela Ridarcikova (SK) nie szczędziła pochwał /przyznany res.CACIB/, więc wygrana dostarczyła nam wiele emocji i radości. Jest to już trzecie "dorosłe" CWC Hondy, a ponieważ zdobyte w 4 tygodnie po pierwszym, więc teraz musimy poczekać nieco na dokończenie championatu.

.
 
     
Czerwiec 2011 - odwiedziny naszego olbrzymiego dziecka
Dziś wspaniały dzień - odwiedziny Rambo, miotowego brata Hondy. Dłuuugi spacer z przemiłymi właścicielami Rambusia, na którym psy mogły wybawić się do syta. Szkoda, że takie dni nie mogą się częściej zdarzać . Może gdyby 700 km zmieniło się w 70 ...
.

 
     
Czerwiec 2011 - Krajowa Wystawa Psów w Raciborzu
Wyprawę możemy zaliczyć do udanych. Honda zdobyła w klasie pośredniej ocenę doskonałą i CWC. Zabrakło jej jednak szczęścia, by wygrać porównanie z suczką z klasy otwartej. Chyba zaważyła rutyna wystawiającego konkurentkę (był nim sędzia kynologiczny, hodowca sznaucerów) i fakt, że konkurentka, SETA Replika była o rok starsza od Hondy, a to spora przewaga w tym przedziale wiekowym. Występ uważamy za udany, jakkolwiek porównanie mogło równie dobrze zakończyć się inaczej.

 
     
Czerwiec 2011- Międzynarodowa Wystawa Psów w Lesznie-
Na wystawie międzynarodowej w Lesznie, 5 czerwca, Honda wystąpiła w klasie pośredniej (drugi "dorosły" występ), oceniana przez p. E. Borg ze Szwecji. Już po raz drugi spotkaliśmy się na ringu z Zafirą Jamag-ol i znów Hondzie (jak w ubiegłym roku we Wrocławiu) nie udało się jej pokonać. Zdaniem sędziny Hondzie zabrakło dynamiki, co mogę zrozumieć, bo upał przekraczał 30 stopni, podziwiam Zafirę, która z tym upałem jakoś lepiej sobie poradziła. Ocena (doskonała) i jej uzasadnienie były jednak bardzo budujące, więc nie mamy powodu do narzekań.
 
     
Maj 2011 - nasi mali czasowi domownicy
Oprócz trzech dużych czarnych mieszkają z nami od jakiegoś czasu 2 "malizny", to znaczy Yorkshire terrierki. Trochę obawialiśmy się, jak rezydentki przyjmą te ciekawskie, trochę rozpieszczone i zadziorne stworki. Na szczęście duże sznaucery mają spory zasób cierpliwości i tolerancji dla istot o małych gabarytach i jeśli te nie pchają się do misek z jedzeniem, sznaucer traktuje je przyjaźnie. A maluszki są tak miłe i pocieszne, że wszyscy je polubiliśmy. W majowe dni wszystkie nasze "dziewczyny" uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu.
 
     
Maj 2011 - Krajowa Wystawa Psów w Nowej Rudzie - Honda zaczyna dorosły championat
29 maja Honda kilka dni po ukończeniu 15 miesiąca zadebiutowała w "dorosłej" klasie (pośredniej), otrzymała od p. Adama Ostrowskiego piękny opis i ocenę doskonałą oraz zdobyła pierwszy swój CWC.

Rozpoczęty Championat Polski

 
     
Kwiecień 2011 - wystawy Hondzi - Zabrze i Częstochowa

Ukończony Młodzieżowy Championat Polski!

10 kwietnia na krajowej wystawie w Zabrzu Honda pokonała Bodzienkę z hodowli Wyższa sfora i uzyskała tytuł Zwycięzca Młodzieży (sędziował p. Adam Ostrowski). Tydzień później, w Częstochowie, na krajowej wystawie pokonała suczkę Impression z hodowli Dyas i zdobyła trzecie z kolei Zwycięstwo Młodzieży.

Migawki z Zabrza:

Fotki z Częstochowy:

 
     
Marzec 2011 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Katowicach
19 marca na międzynarodowej wystawie w Katowicach Honda otrzymała pierwszą w karierze ocenę bdb i miejsce 3/4. Z dużym zaskoczeniem przyjęliśmy opis, w którym p. Eldred z Australii jako powód "obniżenia" oceny podała cechę, która u wszystkich innych sędziów była dotychczas poczytywana jako duża zaleta Hondy.
 
     
Styczeń 2011 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Głogowie
Rok 2011 rozpoczęliśmy bardzo szczęśliwie. Na wystawie, 29 stycznia sędzia Jan Gajewski przyznał Hondzie zwycięstwo nad bardzo ładną suczką SYMPHONY OF LOVE Pasala. Tym samym Honda zdobyła pierwszy swój (i mamy nadzieję, że nie ostatni) tytuł "Zwycięzca Młodzieży" rozpoczynając Młodzieżowy Championat Polski.

Po powrocie do domu Hondzia zaczęła swoją pierwszą cieczkę - od dziś jest już dorosłą suczką!

 
     
Grudzień 2010 - fotki brata Hondzi
Wraz ze świątecznymi życzeniami otrzymaliśmy najnowsze zdjęcia miotowego brata Hondy. Jesteśmy szczęśliwi, że mieszka wśród kochających go ludzi i widzimy go w tak dobrej formie. Wyrósł na pięknego chłopaka. Bardzo nam przypomina naszą Hondę. Mamy nadzieję, że jego Państwo znajdą chęć i czas, by go wystawiać, bo ma szanse odnosić sukcesy na ringach.

     
Grudzień 2010 - Krajowa Wystwa Psów w Nowej Rudzie
Wystawa (5.12) przyniosła Hondzie ocenę WO z pięknym opisem. Szczególnie podobała się w ruchu.


Niestety nie udało się pokonać utytułowanej rywalki - Francois Dyas. Nie jest łatwo przebić się przez wysoką poprzeczkę najlepszych hodowli. Trzeba po prostu cierpliwie pokazywać się i czekać, jak również nauczyć się profesjonalnie ją wystawiać wzorując się na najlepszych, no i unikać sędziów zaprzyjaźnionych z konkretnymi hodowcami.

 
     
Listopad 2010 - Międzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach
14 listopada Honda wystąpiła ostatni raz jako szczenię. Sędzia z Węgier - Tibor Gellen nie miał wątpliwości przyznając Hondzie WO1, BOB Puppy i piękny opis. Dla nas to ogromna satysfakcja, gdyż rywalką Hondy była suczka ROWANESTA z hodowli Brodaty Wagabunda, która wychowała już kilka pokoleń olbrzymów.

     
Listopad 2010 - nasze spacery z psami po okolicy
Po serii brzydkiej pogody mamy kilka dni słonecznych i ciepłych. Miło spaceruje się po rozległych polach i łąkach na obrzeżach lasu. Honda ma do wyboru tropienie mysich dziur, czyli ulubione zajęcie Tajgi albo gonitwy i przepychanki z mamą, której mimo zadziorności i uporu nie udało się jeszcze Hondzie położyć na łopatki (za to Grace po mistrzowsku potrafi poradzić sobie z namolnością swojej córki i jej żądzą panowania nad światem. Nad nami oczywiście Hondzia zapanowała bez reszty.... Aporty to jednak nadal specjalność Grace.

     
Październik 2010 - Klubowa Wystawa Szaucerów w Legionowie
Wystawa (9 października) była dla nas ogromnym wyzwaniem. Jak co roku zjechały najlepsze hodowle ze swoimi najpiękniejszymi psami. Olbrzymy sędziował kompetentny i miły sędzia z Austrii - Gunther Ehrenreich. Nie mielismy szans na wygraną - Honda musiała stawić czoła wyjątkowo dobrze przygotowanej, perfekcyjnie wystawianej, starszej o ponad miesiąc FRANCOIS Dyas, która ma już na koncie kilka tytułów BIS, w tym na wystawach międzynarodowych.
Rywalka Hondy Francois wygrała też podium w BIS.

Hondę wystawiał Przemek, był to jego drugi występ na ringu (pierwszy 5 lat temu!), a pierwszy występ nasz w hali.
Otrzymała ocenę WO i bardzo się podobała, z wielką przyjemnością usłyszeliśmy pochwały na jej temat i przeczytaliśmy opis wystawiony przez sędziego: "...db zbudowana młoda suka z b. ładną górną i dolną linią, b. ładna sucza głowa z ciemnymi oczami i dobrze osadzonymi uszami, prawidłowy zgryz, doskonała sierść, bardzo ładna w ruchu...".

     
Wrzesień 2010 - wieści od właściceli naszych szczeniąt
Z przyjemnością odebralismy maile od właścicieli naszych "dzieci"- Halo (u nas fioletowa wstążeczka i imię Hacker) oraz Hegemonka (jasno zielona wstążka). Mają się dobrze. Halo trochę próbuje rządzić (głównie swoim przybranym bratem, o rok starszym goldenem). O Monku dowiedzieliśmy się z maila, że jest wielbicielem śliwek, tzn. był, dopóki jego Państwo nie odkryli skąd ma kłopoty żołądkowe (gdy pod drzewkiem nie znajdowali żadnych owoców, których zawsze było sporo, zaobserwowali, że Monek pędzi do śliwek spadających z drzewka i je w całości pochłania).

Po lewej Halo (6 miesięcy). Po prawej Monek (6-7 miesięcy)

     
Wrzesień 2010 - Międzynarodowa Wystawa Psów we Wrocławiu
Wystawa (26 września) zaowocowała oceną WO i pięknym opisem od chorwackiego sędziego Bojana Matakowica.

     
Sierpień 2010 - Krajowa Wystawa Psów w Radomiu
15 sierpnia, upał, prawie pięciogodzinna podróż, długie oczekiwanie na swoją kolej. Konkurentka o wiele młodsza, ale nie aż tak zmęczona, bo mieszka pod Radomiem. Dla Hondy to ostatnia wystawa w klasie baby. Hondzia zdobywa WO1 i BOB Baby, jesteśmy szczęśliwi, ale mamy dylemat - czy czekać kolejne kilka godzin na finał? Decydujemy się w końcu mimo upału wystąpić w konkurencji BIS.

Sędzia BIS Baby (p. Elżbieta Chwalibóg) wybiera Hondę do pierwszej szóstki. Niestety zmęczenie nie pozwoliło Hondzi pokazać się tak ładnie, jak w Legnicy, obie ciągnęłyśmy się po ringu finałowym zmęczone upałemi nie stanęła na podium. Jadąc na wystawę marzyliśmy tylko, by udało się Hondzie wygraać BOB BABY, bo w końcu jesteśmy debiutantami, a na ringu spotykamy piękne sznaucery z hodowli długo już istniejących. Bliskość podium sprawiła jednak, że pozostał mały niedosyt. Cóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

.    
Sierpień 2010 - Krajowa Wystawa Psów w Legnicy
8 sierpnia Honda na wystawie potwierdziła, że zapowiada się świetnie - uzyskała WO1 i BOB Baby, a poza tym pięknie się potrafiła zaprezentować, co sędzia nawet zaznaczył w karcie oceny, oprócz innych pozytywów.

Szkoda, że Honda nie została zauważona w konkurencji finałowej, bo pięknie się prezentowała w tym dniu - cierpliwie pozowała przez cały czas oceniania, co przy jej temperamencie mile mnie zaskoczyło. Poniżej mini-galeryjka z Legnicy.

     
Sierpień 2010 - odwiedziny u Kamy - adopciaka
5 sierpnia odwiedziliśmy z Hondą naszych bliskich, gdzie mieszka przemiła suczka Kama, rok temu przygarnięta ze schroniska w Olsztynie - jeszcze jeden przykład na to, jak wiele dobrego obu stronom, i pieskowi i nowej jego rodzince może przynieść adopcja zwierzaka. Poniżej kilka psich fotek z tego spotkania.
     
Lipiec 2010 - Krajowa Wystawa Psó w Będzinie
25 lipca - Honda zadebiutowała na tej wystawie- to nie tylko jej pierwszy występ, ale i nasz (nie licząc epizodu z Grace). Hondzia od p.Lewandowskiego otrzymała ocenę WO oraz po porównaniu z psem WO1 ze swojej kategorii uzyskała tytuł "Najlepsze Baby". Bardzo się cieszymy!!! Zwłaszcza, że uzasadnienie oceny jest bardzo zachęcające: "Krótka, zwarta, elegancka. Ładna, długa głowa, ciemne oczy, db zgryz, db twarda szata, db ustawienie kończyn, db w ruchu.". Szkoda, że zdjęcia z wystawy niezbyt udane.

Hondzik obserwuje ring tuż przed swoim debiutem. Trochę nie wie, o co chodzi, a już po chwili jest oceniana ...

BIS Baby, w którym spotkało się prawie 40 psich bobasków wygrał doberman z młodym właścicielem - nasz sąsiad z zatłoczonego ringu finałowego. Sędzia miał chyba rentgen w oczach, skoro poprzez grube plastry, którymi ten piesek miał zaklejone uszy po zabiegu chirurgicznym dostrzegł, że są zgodne wzorcem (chyba powinny być idealne u psa, któremu przyznaje się I miejsce na podium).

Czerwiec 2010 - odwiedziny brata Hondzi
Mimo, że szczeniąt już, poza Hondą, z nami nie ma, wciąż otrzymujemy o nich wiadomości i zdjęcia. A nawet odwiedził nasz Rambuś (dawny Hilbert). Cieszył się, bo po miesiącu od rozstania poznał swoją "starą" rodzinkę, a z Hondą wybawili się jak za dawnych czasów. Po zabawie zgodnie czekali na smakołyk i pili z jednej miski.

Maj 2010 - wyjazd Hegemona i Hilberta do nowych domów, już pusto się zrobiło...
Najdalej, bo aż w Danii znalazł swoje nowe miejsce największy pieszczoch z piesków - Monek (Hegemonek). Czekamy na wieści z nowego domu i zdjęcia. Nowa rodzina przyjechała po niego 30 maja, ale już o wiele wcześniej Monek otrzymał psi paszport i czekał na poznanie swoich nowych bliskich i przejazd do dalekiego kraju.

W tym samym dniu, 30 maja Hilbert też "wyfrunął z gniazda". Będzie mieszkał też daleko, poza krajem. Ma teraz nowe imię - Rambo, pokochał nowych ludzi od pierwszego wejrzenia i będzie ich wiernym towarzyszem.

Pusto się zrobiło - z dnia na dzień dom opustoszał. Honda już nie ma rodzeństwa do szaleńczych zabaw, smutno jakoś i cicho. Łezka kręci się w oku.
Mimo, że zwierzaki trochę nabroiły, nabrudziły i poniszczyły kilka sprzętów, nie mówiąc o roślinach w ogrodzie, jednak wnosiły tak wiele radości, że trudno teraz przyzwyczaić się do panującej ciszy.

Maj 2010 - wyjazd Hackera, Havany, Hossy, Hendrixa i Heartbreakera
10 maja - zaczynamy tęsknić za naszym największym psotnikiem - Hackerem. Odjechał niedaleko, więc może wkrótce się zobaczymy. Razem z goldenem Bonusem Halo (nowe imię Hackera) będą "rządzili" w Kotlinie Kłodzkiej. poniżej zdjęcia już z nowego domku.

Hackerek (Halo) z Bonusem

15 maja nasza słodka, kochana Havana wygrała swój los na loterii - rozkochała w sobie przemiłych ludzi spod Warszawy i zyskała śliczną nową starszą siostrę Nanę. O rok starsza bobtailka przyjęła ją bez najmniejszych zastrzeżeń na swoim terytorium, gdzie dokazują teraz razem, aż miło patrzeć. Tym samym podjęliśmy decyzję o pozostawieniu z nami w hodowli tylko Hondy.

Havana z Naną

2 maja do nowego domku pod Warszawą pojechała Hossa - największa i najcięższa z suczek, silna, najspokojniejsza z nich trzech.

7 maja Hendrix też rozpoczął nowe życie u boku młodych, sympatycznych ludzi. Ten otwarty, wesoły piesek szybko zaaklimatyzował się w swoim nowym miejscu,

Hendrix /w nowym domku Hektor/ na nowym posłanku.

8 maja "w gnieździe" zostało już tylko 5 szczeniąt, gdyż Heartbreaker "złamał serca" ludzi spod Krakowa i będzie od dziś ich pupilem.
Heartuś też już u siebie.

Kwiecień/Maj 2010 - wyjazd HeMana i Harleya
Zaczął się najtrudniejszy okres - rozstania z przemiłymi istotkami. Już pod koniec kwietnia opuścił nas największy, najsilniejszy, a jednocześnie najspokojniejszy z "chłopaków" - He-Man, a zaraz po nim odjechał do nowego domu w Będzinie Harley, po He-Manie drugi "mocarz", który otrzymał takie imię dlatego, że jako pierwszy zaczął warczeć, w dodatku w bardzo niskich rejestrach.

He-Man mieszka z naszymi przyjaciółmi we Wrocławiu, więc będziemy w stałym kontakci. Ma teraz nową przyjaciółkę - stateczną z racji wieku sznupkę mini, z którą próbuje szaleństw takich jak z rodzeństwem, jednak nie do końca przez nią akceptowanych.

Harley pojechał na Śląsk, do ludzi, którzy mieli też wcześniej sznaucera olbrzyma i nie wyobrażają sobie już innego psa u swojego boku. Harley szybko zadomowił się w nowej rodzinie, otrzymaliśmy jego zdjęcia.

Harley, w nowym domu Chiro - już w nowym ogródku.

Otrzymaliśmy wiadomość, że Aras Pasala został dziadkiem!
Jego córka FIONA Borodatij Djavol urodziła szczenięta, a ojcem ich jest IRRA Nergal. Cieszymy się bardzo. Życzymy maluchom i ich mamie dużo zdrowia!

Marzec/Kwiecień 2010 - maluchy z miotu H rosną...
Maluchy zaczynają już jeść samodzielnie - 10 misek, a w nich 10 mordek to niecodzienny widok. Oczywiscie mama nadal karmi je dodatkowo mlekiem.

Z karmieniem miała początkowo nie lada kłopot - gdy tylko wchodziła do kojca, tłum natychmiast rzucał się w jej kierunku i nie miała możliwości położenia się, bo z pewnością przygniotłaby kilka maluszków. Przed karmieniem Grace przybiegała więc do mnie i prosiła o pomoc. Prowadziła mnie do kojca, ja odgarniałam maluchy i blokowałam im dostęp do mamy tak, by zdążyła się położyć. Po kilku dniach takich praktyk nauczyła się już radzić sobie sama. Wchodziła ostrożnie do kojca i kierowała się w jeden z jego rogów. Gdy zwabiła tam wszystkie maluchy, natychmiast przemieszczała się ponad maluchami do przeciwległego rogu i szybko się tam kładła, zanim one zdążyły się zorientować.

Jesteśmy dumni z tak troskliwej matki, jaką jesteś, Grace.

Przegląd miotu, szczepienia, odrobaczanie - trudny to dla nas okres (do weterynarza mamy 30 km). W dodatku cała dziesiątka nieźle już rozrabia, a najgorsza strona opieki nad nimi to kilkadziesiąt kup dziennie!!! Wciąż mycie, sprzątanie, wymiana "pościeli", na zmianę z karmieniem. Ale o kłopotach się zapomina, gdy maluchy ufnie garną się do nas, chcą być przytulane i brane na ręce. Gdy bawią się i podgryzają, gonią i przewracają, można by godzinami wpatrywać się w ich harce. Mają też coraz więcej wolności - mogą wychodzić z kojca na wydzieloną do ich dyspozycji połowę salonu i jadalni, a pod opieką zwiedzać inne części mieszkania. Gdy pogoda dopisuje, wychodzą na taras i na trawkę przy tarasie.
Zdjęcia maluchów od pierwszych dni ich życia po ostatnie dni spędzone w hodowli można obejrzeć w zakładce
"Szczenięta".

 
   
Luty 2010 - GRACE zostaje mamą!!!!!
Jako małżonek Aras spisał się na medal - 23 lutego przyszły na świat szczenięta - jest ich aż 10!!! (7 piesków i 3 suczki).
Maluchy są piękne, śpią i jedzą naprzemian, a Grace ma wciąż zajęcie - wylizuje je starannie (czasem nawet obawiamy się, że liźnięcia są zbyt zamaszyste i intensywne). Staramy się, by wszystkie miały jednakowy dostęp do mleka mamy, ale dokarmiamy je też mieszanką dla psich osesków, z uwagi na ich ogromna ilość i apetyt.
 


Szczęśliwa Grace z 6-dniowymi dziećmi

  Ciekawe, jak ułożą się relacje między nimi a naszą Tajgusią- ona sama jest wysterylizowana - czy odezwie się w niej instynkt macierzyński? Mamy nadzieję, że zakceptuje swoją rolę dużej, czarnej cioci i będzie pomagać w socjalizowaniu maluchów. Dla obcych psów jest nieprzystępna - niestety dobrze pamięta walkę o byt w schronisku. Podporządkowuje się tylko ludziom i im jest szczerze oddana. Długo trwało, zanim uznała przewodnictwo pokojowo nastawionej Grace. Na razie pod czujnym okiem Grace nieśmiało przygląda się popiskującym kluseczkom.